AKTUALITY

     
 

17. 10. 2011

 
  Když mi před měsícem moje kamarádka Petra Ocetková nabídla možnost vést její (9,5 letou!) Bonušku na zkouškách BH, nejdřív jsem si myslela, že si dělá legraci. Omyl, myslela to vážně. Tak jsem o tom se stejnou důležitostí přemýšlela a došla jsem k závěru, proč ne. S Bonuškou jsem určitý čas trénovala, tancovaly jsme spolu ... A tak jsme si párkrát potrénovaly na cvičáku a včera brzy ráno vyrazily na zkoušky do Holštejna. Protože jsem toho za poslední dvě noci moc nenaspala, neměla jsem po ránu tu nejsprávnější náladu (ale na samotné zkoušky jsem se moc těšila), ale před Holštejnem jsme za bílého dne potkaly u silnice lišku. Koukala na naše auto a vůbec se netvářila plaše. Rychle jsem zareagovala a vytáhla foťák. Podařilo se mi pár fotek. Bylo mi jasné, že se mi za celý život takto vyfotit si lišku asi nepodaří, a tak se mi nálada okamžitě vylepšila :-) Na zkoušky jako první nastupovala nejdřív Petra s Korinkou. Držela jsem jim pěsti. Moc pěkně jim to šlo. Získaly nádherných 55 bodů ze 60 :-) Bylo mi jasné, že svou mámu Bonušku Kora převálcuje. Když jsem ve druhé dvojici nastupovala já s Bonuškou, vůbec jsem nebyla nervózní. Chtěla jsem si to užít. Jen mně i Bonušce byla hrozná zima, protože bylo sotva pár stupňů nad nulou, ráno byl všude mráz. Bonča se úplně klepala. Přesto jsme si vybojovaly nádherných 57 bodů ze 60! Nakonec jsme spolu byly druhé nejlepší (celkem ze 7 zkoušejících BH) :-) Nejšikovnější byl německý ovčák s ostříleným a zkušeným psovodem, který si cvičí psy i na IPO a podobné zkoušky. Takže radost ohromná :-) Peti, díky za skvěle strávený den a hlavně za možnost vrátit se o pár roků zpátky :-) Současně gratulujeme ke složení stejné zkoušky Tobě i Korince :-)  
     
     
 

16. 3. 2011

 

 


V současnosti u nás nebydlí žádná šeltička. Jsem jen spolumajitelkou zlatého pejska Ch. Flippieho ze Skalní vyhlídky (spolumajitelky Veronika Habrová, ch. st. Moravské srdce a Petra Ocetková, ch. st. Sol Oriens). Flippie bydlí u Veroniky v Kroměříži. Více informací o Flippiem najdete přímo na stránkách ch. st. Moravské srdce.

Doma samozřejmě pejska máme, tedy spíš fenku, šestiapůlletou Shiru. Jedná se s největší pravděpodobností o křížence německého ovčáka a stafordšírského teriéra. A protože je naše Shira v poměru k šeltičce poněkud těžkopádnější a její hry jsou mnohdy dost divoké, jemná šeltička by se vedle ní necítila zrovna nejlépe. Až jednou přijde ta správná doba, určitě se k šeltiím opět vrátím.